Blog E-wolucja

Konferencja E-wolucja. Sprzedaż Za Granicę – o idei i organizatorze

Konferencja E-wolucja. Sprzedaż Za Granicę – o idei i organizatorze

Co nieco o korzeniach, czyli kim jesteśmy i skąd wziął się pomysł na E-wolucję.

Żeby w pełni zrozumieć, czym jest E-wolucja i jakie jest jej naczelne przesłanie, warto wiedzieć, kim jest organizator oraz dlaczego powstała największa w Polsce konferencja E-wolucja – sprzedaż za granicę. Misją GoGlobal24 jest przede wszystkim rozwój zagranicznej sprzedaży internetowej wśród polskich firm.

 

GoGlobal24 – przede wszystkim wspieramy wysyłki zagraniczne

Nasza firma zajmuje się głównie obsługą wysyłek dla zagranicznej sprzedaży internetowej do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii. Od 2012 roku, naszym głównym celem jest organizowanie szybkich i dopasowanych do danego rynku wysyłek, które sprawiają, że polscy sprzedawcy są atrakcyjni na europejskich rynkach. Dostawy do Niemiec realizujemy już w 24 godziny, natomiast do innych krajów dostarczamy w 48 godzin. Ponadto, w każdym z obsługiwanych przez nas krajów korzystamy z usług najpopularniejszych firm kurierskich. Dzięki temu, nasi klienci mogą oferować dostawę w Europie na zasadach takich samych, jak lokalni sprzedawcy.

Cały proces logistyczny opiera się na autorskim systemie GoGlobal24, który posiada integrację m.in. z największymi platformami e-commerce, takimi jak Amazon czy Ebay. System pozwala na zarządzanie wysyłkami, generowanie etykiet, obsługę zwrotów oraz generowanie faktur z VAT-em odpowiednim dla danego kraju sprzedaży. Ponadto, posiada dedykowaną obsługę klienta oraz system powiadomień e-mail.

 

Dodatkowe usługi wspierające sprzedaż za granicę – magazynowanie i zwroty

W GoGlobal24 oferujemy również usługę magazynowania. Jest to dobre rozwiązanie dla polskich sprzedawców, którzy nie mają możliwości magazynowania towarów w swojej siedzibie. Dodatkowo znacznie przyspiesza to proces wysyłek i usprawnia sprzedaż za granicę. Nasi klienci korzystają z usługi magazynowania, ponieważ jest wygodna i szybka – my otrzymujemy powiadomienie o zamówieniu w systemie, pakujemy towar i codziennie nadajemy przesyłki za granicę. Sprzedawca może obserwować cały przebieg w systemie, ale nie zajmuje się wysyłką paczek.

Sprzedaż wysyłkowa za granicę wiąże się często z szeregiem problemów. Najczęstszymi z nich są zwroty. W odpowiedzi na związane z nimi wyzwania, stworzyliśmy GoReturns – prosty i przejrzysty system online, który umożliwia realizację zwrotów w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Hiszpanii. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne dla sprzedawców na Ebay’u i Amazonie, które kładą szczególny nacisk na sprawną obsługę zwrotów.

 

Konferencja E-wolucja, czyli krok dalej w rozwoju sprzedaży za granicę

Skoro trzonem naszej działalności jest logistyka, to skąd pomysł organizacji merytorycznej i wielowymiarowej konferencji E-wolucja sprzedaż za granicę?

W GoGlobal24 codziennie rozmawiamy z polskimi sprzedawcami, słyszymy o ich potrzebach i problemach. W odpowiedzi na te rozmowy, czujemy potrzebę wsparcia sprzedawców w kwestiach merytorycznych. Sami nawiązujemy współpracę z partnerami z branży e-commerce, od których pozyskujemy wiedzę. Poszukujemy także nowych rozwiązań i jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi zmianami jeśli chodzi o sprzedaż internetową z Polski za granicę. Mając jednak poczucie, że to wciąż zbyt mało, postanowiliśmy zorganizować pierwszą w Polsce konferencję dotyczącą tajników e-commerce dla polskich firm.

Dlaczego właśnie E-wolucja pomaga w rozwoju sprzedaży?

Wiele informacji na temat sprzedaży wysyłkowej za granicę można znaleźć na różnego rodzaju forach lub uzyskać podczas szkoleń. To prawda. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika jednak, że wiedza pozyskiwana jedynie z Internetu może stanowić tylko uzupełnienie wiedzy sprzedawcy internetowego. W przypadku szkoleń jest inaczej, sami uznajemy, że są one fantastyczną okazją do pozyskania podstaw dotyczących sprzedaży na Ebay czy Amazon. Jednak jak słyszymy na co dzień – dla polskich sprzedawców to wciąż za mało.

Konferencja E-wolucja to wielowymiarowe wydarzenie, na które zapraszamy ekspertów i liderów sprzedaży zagranicznej z Polski i z Europy. To również okazja, aby spotkać się z przedsiębiorcami mierzącymi się na co dzień z podobnymi wyzwaniami. Poruszamy najważniejsze tematy, m.in.: księgowość i VAT, prawne aspekty sprzedaży za granicę, działalność na Ebay i Amazon, obsługa klienta zagranicznego, historie doświadczonych sprzedawców. Przedstawiamy najciekawsze możliwości rozwoju w krajach Unii Europejskiej, zapraszając przedstawicieli największych lokalnych platform e-commerce.

Rozmawiając codziennie z polskimi firmami sprzedającymi za granicę, wsłuchujemy się w ich problemy. Dzięki temu, każdego roku tworzymy agendę w oparciu o to, co najważniejsze dla polskich sprzedawców wysyłkowych.

 

Filary E-wolucji, czyli nasz przepis na sukces

Konferencja stworzona przez GoGlobal24 to wypadkowa kilku elementów:

  • Prelekcje ekspertów i praktyków sprzedaży za granicę. Poruszane tematy będą odpowiednie zarówno dla początkujących sprzedawców, jak i dla doświadczonych firm, które chcą rozwijać sprzedaż za granicę. To do uczestników należy decyzja, który z poziomów jest dla nich odpowiedni. Niezależnie od poziomu, dbamy o to, by wszystkie prelekcje zawierały jak najbardziej praktyczną wiedzę.

 

  • Podręcznik sprzedawcy. Każdy uczestnik E-wolucji otrzymuje podręcznik, który zawiera całą wiedzę prezentowaną podczas konferencji. Dzięki temu, wszystkie wiadomości zostają z uczestnikami na lata, a oni sami mogą skupić się na aktywnym uczestnictwie konferencji, zamiast spędzać całe dnie na skrupulatnym notowaniu. Dzięki podręcznikowi, tworzymy rzetelną bazę wiedzy na temat zagranicznej sprzedaży wysyłkowej.

 

  • Indywidualne spotkania z prelegentami. Spotkania „jeden na jeden” z naszymi ekspertami to prawdziwy hit konferencji. Każdy z uczestników ma okazję umówić się na indywidualną sesję z wybranymi specjalistami. Dzięki temu, sprzedawcy mogą uzyskać informacje dopasowane do ich potrzeb, rozwiązujące konkretne problemy, odpowiadające na specyficzne pytania.

 

  • W przerwach pomiędzy kolejnymi elementami konferencji i po zakończeniu prelekcji, uczestnicy wymieniają się wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami. Sprzedawcy mają unikalną okazję do spotkania w tak dużym gronie tylko raz do roku i – jak zaobserwowaliśmy – korzystają z niej bardzo chętnie.

Jak kupić bilet?

Rejestracja na dwudniową konferencję E-wolucja, która odbędzie się 12-13 września 2019 w Centrum Konferencyjnym Kopernik jest już otwarta.

Aby kupić bilet, kliknij tutaj.

0